Հայաստանում կկայանա էլեկտրական շարժունակությանը նվիրված ֆորում
Ավտոարտադրողների պաշտոնական ներկայացուցիչների ասոցիացիան ի դեմս նախագահ Արտյոմ Պետրոսյանի կմասնակցի Գլոբալ էկոլոգիական հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ Շրջակա միջավայրի նախարարության «Բնապահպանական ծրագրերի իրականացման գրասենյակ» պետական հիմնարկի (ԲԾԻԳ ՊՀ) «Անցում էլեկտրական շարժունակությանը Հայաստանում» դրամաշնորհային ծրագրի շրջանակներում ս․թ․ ապրիլի 18-ին և 19-ին, «Մերիդիան» էքսպո կենտրոնում (ք.Երևան, Ոսկերիչների փ․, շենք 1) անցկացվելիք էլեկտրական շարժունակության ազգային առաջին համաժողովին։
Համաժողովի նպատակն է հարթակ տրամադրել էլեկտրական շարժունակության ոլորտի ներկայացուցիչներին՝ աջակցելով ոլորտի զարգացմանը, Հայաստանի Հանրապետության միջազգային ճանաչելիության բարձրացմանը, օտերարերկրյա ներդրումների ներգրավմանը, ինչպես նաև երկկողմ և բազմակողմ համագործակցությունների ձևավորմանը։
Միջոցառման մասնակիցներն են՝ միջազգային ավտոարդյունաբերության, վերալիցքավորման կայանների (միջազգային և տեղական), էներգետիկայի, այդ թվում՝ այլընտրանքային էներգետիկայի ոլորտների, ինչպես նաև ավտոտեխսպասարկման, ապահովագրական ընկերությունների, բանկերի, այլ ֆինանսական կառույցների, պետական գերատեսչությունների և կրթական հաստատությունների ներկայացուցիչները։ Համաժողովն անցկացվելու է պանելային քննարկումերի ֆորմատով:

В Армении состоится форум по электромобильности
Ассоциация официальных представителей автопроизводителей в лице ее президента Артема Петросяна примет участие в форуме «Переход на электромобильность в Армении», организованном Глобальным экологическим фондом и «Офисом по реализации экологических программ» Министерства окружающей среды Республики Армения. Первая национальная конференция по электромобильности пройдет 18 и 19 апреля в выставочном центре «Меридиан» (Ереван, ул. Воскеричнери, дом 1).
Целью конференции является предоставление платформы для представителей сектора электромобильности, содействие развитию сектора, повышение международной узнаваемости Республики Армения, привлечение иностранных инвестиций, а также формирование двусторонних и многосторонних партнерств.
В мероприятии примут участие представители международной автомобильной промышленности, зарядных сетей (международных и местных), энергетики, в том числе альтернативной, а также автосервисов, страховых компаний, банков, других финансовых институтов, государственных и образовательных учреждений. Конференция пройдет в формате панельной дискуссии.