Հայաստանում կկայանա էլեկտրական շարժունակությանը նվիրված ֆորում
Ավտոարտադրողների պաշտոնական ներկայացուցիչների ասոցիացիան ի դեմս նախագահ Արտյոմ Պետրոսյանի կմասնակցի Գլոբալ էկոլոգիական հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ Շրջակա միջավայրի նախարարության «Բնապահպանական ծրագրերի իրականացման գրասենյակ» պետական հիմնարկի (ԲԾԻԳ ՊՀ) «Անցում էլեկտրական շարժունակությանը Հայաստանում» դրամաշնորհային ծրագրի շրջանակներում ս․թ․ ապրիլի 18-ին և 19-ին, «Մերիդիան» էքսպո կենտրոնում (ք.Երևան, Ոսկերիչների փ․, շենք 1) անցկացվելիք էլեկտրական շարժունակության ազգային առաջին համաժողովին։
Համաժողովի նպատակն է հարթակ տրամադրել էլեկտրական շարժունակության ոլորտի ներկայացուցիչներին՝ աջակցելով ոլորտի զարգացմանը, Հայաստանի Հանրապետության միջազգային ճանաչելիության բարձրացմանը, օտերարերկրյա ներդրումների ներգրավմանը, ինչպես նաև երկկողմ և բազմակողմ համագործակցությունների ձևավորմանը։
Միջոցառման մասնակիցներն են՝ միջազգային ավտոարդյունաբերության, վերալիցքավորման կայանների (միջազգային և տեղական), էներգետիկայի, այդ թվում՝ այլընտրանքային էներգետիկայի ոլորտների, ինչպես նաև ավտոտեխսպասարկման, ապահովագրական ընկերությունների, բանկերի, այլ ֆինանսական կառույցների, պետական գերատեսչությունների և կրթական հաստատությունների ներկայացուցիչները։ Համաժողովն անցկացվելու է պանելային քննարկումերի ֆորմատով:

The first national conference on electric mobility is to held in Armenia
The Association of Official Representatives of Automobile Manufacturers, represented by its President Artyom Petrosyan, will take part in the forum "Transition to Electric Mobility in Armenia", organized by the Global Environment Facility and the "Environmental Programs Implementation Unit" of the Ministry of Environment of the Republic of Armenia. The first national conference on electric mobility will be held on April 18-19 at the Meridian Exhibition Center (Yerevan, Voskerichneri Street, Building 1).
The purpose of the conference is to provide a platform for representatives of the electric mobility sector, promote the development of the sector, increase international recognition of the Republic of Armenia, attract foreign investment, as well as form bilateral and multilateral partnerships.
The event will bring together representatives of the international automotive industry, charging networks (international and local), energy, including alternative energy, as well as car services, insurance companies, banks, other financial institutions, government and educational institutions. The conference will be held in the format of a panel discussion.